ТОВ «Поліграф-Груп» є дилером та сервісним центром компанії Zebra. Наша компанія займається ремонтом та ослуговуванням термопринтерів виробників: Godex , Xprinter, Citizen, TSC, Toshiba, Argox, Bixolon, Sato, Epson, Gprinter, Honeywell, Rongta та інші.

Принтери етикеток або, по-простому, термопринтери використовуються на виробництві для маркування продукції, що випускається або для перемаркування всіх товарів у магазині під свою систему обліку. Об'єм друку великий, принтер працює з великим навантаженням і поломки в роботі трапляються часто. Більшість несправностей пов'язані із забрудненням принтера та легко усуваються на місці.

Для принтерів етикеток важливо використовувати витратні матеріали, які не мали термін придатності. Старі етикетки мають слабкий шар, що клеїть, тому вони відвалюються від підкладки всередині принтера при друку і погано прилипають до поверхні товару. Термоетикетки стають сірими, а прострочений рибон погано (з плямами) переноситься на етикетку.

Поширені несправності принтерів етикеток

 

Термопринтер не друкує тексту, видає чисту етикетку

Найпоширеніша проблема, що виникає через новий рулон етикеток не того типу. Етикетки для прямого термодруку зовні нічим не відрізняються від напівглянцевих (термотрансферних, для друку на яких потрібен рибон), тому їх часто плутають навіть у магазині під час продажу. Для перевірки типу етикетки треба з великим зусиллям провести нігтем її поверхню — на термоетикетці повинен залишитися темний слід. 

Зсув зображення етикетки на наступну

Виникає при зміні розміру етикетки або заміні рулону етикеток. У цьому випадку необхідно провести калібрування принтера під нову етикетку. У процесі калібрування принтер навчиться правильно розпізнавати кінець однієї етикетки та позиціонувати початок друку на наступну. Калібрування можна провести як програмно (з драйвера), так і апаратно (натискаючи кнопки на принтері). . Якщо калібрування принтера не допомагає, його потрібно ремонтувати у центрі технічного обслуговування. Найімовірніша поломка датчика закінчення паперу чи центральної плати.

Вертикальні білі смуги на друкованих етикетках

При такій поломці принтера надруковані на етикетках штрих-коди можуть не розпізнаватись сканером. Причиною може бути забруднена друкуюча головка, її вихід з ладу або пошкодження шлейфу, що з'єднує головку з центральною платою. Огляньте друкуючу голівку. Якщо вона забруднена, спробуйте очистити її ватним тампоном, зволоженим спиртом, стежачи за тим, щоб рідина не потрапила всередину голівки. Якщо очищення не допомогло, зверніться до сервісного центру. При великих обсягах друку головка - це такий самий витратний матеріал, як і рулони етикеток. 

Зношування направляючих принтера

Може виявитися як зміщення стрічки під час друку або її регулярне заклинювання. Виникає під час використання неякісних рулонів етикеток або коли принтер настільного класу використовують на виробництві. Відповідно, при появі зносу поміняйте постачальника розхідників або купіть принтер етикеток промислового класу, в якому напрямні виконані з металу.

Направляючі можна замінити в сервісному центрі, проте їхня доставка може зайняти значний час, краще замовити їх заздалегідь.