Перепади напруги - проблема, яка може звести нанівець усі переваги дорогої електротехніки, поставивши під загрозу справність високочутливих агрегатів. Щоб забезпечити рівномірну передачу живлення до споживача, згладжуючи стрибки напруги та існують джерела безперебійного живлення. Щоб гарантувати коректне реагування техніки на електротехнічні катаклізми, слід своєчасно проводити ремонт UPS.

Правила ремонту

Щоб ремонт ДБЖ був максимально ефективним, слід розділити заходи на два основні етапи

Діагностика:
Залежно від типу поломки, діагностику проводять або візуальним способом (наприклад, при пошкодженні кабелю) або за допомогою високочутливих приладів. У процесі тестування слід спочатку виключити замикання та обриви в електромережі. Ось чому ремонт UPS  обов'язково включає перевірку запиленості та можливого окиснення ключових елементів.

Після цього приступають до огляду деталей, що обертаються. Найчастіше з ладу виходять вентилятори охолодження.
Неможливо уявити собі ремонт ББЖ  без діагностики стану контактів на клемах в акумуляторних батареях. Сліди окислення або порушення цілісності корпусу можуть сигналізувати про неполадки.

Ремонтне обладнання дозволяє перевірити знос та ємність кожного акумулятора, а також заміряти параметри роботи інвертора та випрямляча.

Після діагностики, виявивши причину неполадки, можна робити ремонт безперебійника. Фахівці говорять про те, що більшість проблем у разі дотримання сукупності ремонтних дій піддається успішному вирішенню. Ось основні напрямки я відновлення працездатності приладу:

  • Ремонт плат блоку керування агрегату.
  • За допомогою спеціального обладнання виконується реанімація параметрів робочих акумуляторів.
  • Гарантійний сервісний ремонт UPS.
  • Часткова або повна заміна акумуляторів.

Більшість робіт з ремонту ББЖ  вимагають наявності у майстра певних навичок, а також можливості застосувати високочутливе обладнання для діагностики та усунення несправностей. Ось чому такі процедури слід проводити у профільних сервісних центрах, обладнаних усім необхідним. Непрофесійне втручання в процес загрожує появою нових проблем і навіть повним виходом з ладу.