Ресурс картриджа

Ресурс картриджа. Що це означає і чому на нього потрібно звертати увагу.

Користуєтеся лазерним друкуючим пристроєм?

Тоді ви повинні знати про ресурс його картриджа все!

Ви користувач лазерного принтера або багатофункціонального пристрою? Можливо, збираєтеся придбати подібний пристрій?

Тоді вам корисно буде знати деякі моменти, що стосуються одного із основних витратних матеріалів до нього - картриджа. Адже він власне є дуже важливою деталлю будь-якого друкувального пристрою. Напевно купуючи або обираючи принтер або картридж до нього, помічали в характеристиках такий параметр як «ресурс картриджа».

Що ж це таке?

 Як у оригінальних виробників, так і у сумісних це означає кількість листів, які ви зможете надрукувати при 5% заповненні сторінки відповідно до вимог ISO.

ОЕМ виробники тестують свої продукти за стандартом ISO 19752, який полягає у наступному: одну марку картриджа в трьох примірниках вони зобов"язані протестувати не менше ніж на трьох апаратах. Таким чином, виходить мінімум 9 тестувань (допускається і більше). При цьому дотримуються певні вимоги до вологості (вона повинна бути 50%-ною, хоча є деякі допуски - +/- 10%), температурі (23 ° (+/- 2 °)) і т.д. І тільки після серії подібних тестувань виводиться цей самий ресурс.

Що це означає для користувача? Те, що ви можете сміливо довіряти заявленому виробником ресурсу картриджа! Після таких серйозних випробувань кожного пристрою.

Виробники сумісної продукції теж проводять подібні випробування і, відповідно, заявленій ними цифрі також можна довіряти.

Природно, що при зміні умов і ресурс буде іншим. Хочете його збільшити? Використовуйте «економ-режим» друку, якщо для вас оптична щільність (насиченість чорного кольору) не важлива і світліший друк влаштує. Але для цього вам буде потрібен справний чіп, адже без нього ця опція у багатьох пристроях недоступна.

Є й інша ситуація: чіп «відрахував» ресурс і видає помилку, але при цьому можна абсолютно нормально продовжувати друкувати. Цілком рядовий випадок для тих, хто друкує, наприклад, платіжні документи. Заповнюваність листа низька, тому тонер витрачається набагато менше, а чіп свої сторінки (ресурс) відраховує. Що робити в цьому випадку? Не звертати увагу на помилку і друкувати далі до тих пір, поки не з'являться світлі смуги. Але «економ режиму» у цьому випадку вже не буде. І не забувайте, що стандарти ISO допускають до двох струшувань (!) після появи перших білих «проблисків» на відбитках. Не нехтуйте цією рекомендацією - це дозволить продовжити друк ще деякий час.

Не забувайте, що купуючи новий принтер, ви отримуєте стартовий картридж, ресурс якого становить 50% від повного ресурсу. Тому будьте готові до покупки найближчим часом.

Ось і все, що потрібно знати про ресурс картриджа. Якісного вам друку!